Po turnieju Kartuzy Cup 2016

Za pośrednictwem FC Kartuzy

W niedzielę 20. marca 2016 r. w hali sportowej w Kartuzach odbył się turniej futsalowy zorganizowany dla drużyn juniorskich z rocznika 2007 i młodszych przy współpracy klubu sportowego „Futsal Club Kartuzy” oraz Gminy Kartuzy.

W rozgrywkach wzięło udział 10 zespołów z trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, podzielonych na dwie grupy. Grupę A wygrała drużyna AP II Szczecinek (9 pkt) wyprzedzając Olimpie Elbląg (7 pkt). Obie te drużyny uzyskały awans do 1/2 finału, zaś trzeciej Iskrze Gdynia (7 pkt) oraz czwartej FC Kartuzy (3 pkt) pozostała walka o miejsca 5-8. Ostatni zespół w grupie A GKS Żukowo (3 pkt) utworzył parę z piątą drużyną grupy B w meczu o miejsce 9. W drugiej grupie o pierwszą lokatę walczyły trzy zespoły. Ostatecznie bezkonkurencyjnym okazał się zespół ze Słupska, który wygrał grupę z kompletem punktów (12 pkt). Drugim zespołem, który zajął miejsce premiowane grą w półfinale został Jantar Ustka (9 pkt). Jedyneczka Kartuzy zajęła 3 miejsce (6 pkt), a drużyna AP Szczecinek (3 pkt) czwartą lokatę i oba te zespoły w dalszej części turnieju walczyły o miejsca 5-8. Grupę B zamknął drugi zespół FC Kartuzy składający się z zawodników z rocznika 2009. .

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 5-8. Prawo gry o miejsce piąte uzyskali AP Szczecinek oraz Jedyneczka Kartuzy. W pierwszym spotkaniu tej fazy zespół ze Szczecinka mierzył się z drużyną Iskra Gdynia. Mecz ten był bardzo wyrównany, o awansie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze ze Szczecinka wygrywając 3:1. W drugim spotkaniu Jedyneczka Kartuzy spotkała się z zespołem FC Kartuzy pokonując ich  2:1

Kolejnym etapem były mecze półfinałowe, które dostarczyły wiele emocji. Pierwsze spotkanie pomiędzy AP II Szczecinek i Jantar Ustka zakończyło się wynikiem 1:3 i to zespół z nad morza awansował do wielkiego finału. Następnie wielki faworyt turnieju UKS Byki Słupsk niespodziewanie toczył wyrównany pojedynek z zespołem Olimpia Elbląg. W podstawowym czasie gry padł bramkowy remis (1:1) i o awansie musiały zadecydować rzuty karne, w tych lepsi okazali się zawodnicy ze Słupska. Natomiast drużyna z warmińsko-mazurskiego musiała się zadowolić meczem o 3 miejsce.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Miejsce dziewiąte zajął zespół GKS Żukowo pokonując 2:0 FC II Kartuzy. W meczu o miejsce siódme drużyna FC Kartuzy uległa  drużynie z Gdyni. Wynik 3:0 dla Iskry. Następny mecz pomiędzy AP Szczecinek i Jedyneczką Kartuzy był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 1:1. O zajęciu piątego miejsca musiały zadecydować karne, w których lepsi okazali się zawodnicy z zachodniopomorskiego wygrywając 3:2. W meczu o najniższy stopień podium Olimpia Elbląg pewnie pokonał drugi zespół ze Szczecinka 2:0. Finał był podsumowaniem tego bardzo ciekawego i emocjonującego turnieju. W ostatnim spotkaniu tego dnia Jantar Ustka musiał po raz kolejny stanąć do walki z zespołem UKS Byki Słupsk. Po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik 0:0 i o zwycięstwie w całym turnieju musiał zadecydować konkurs rzutów karnych, w których to zespół ze Słupska okazał się lepszy strzelając o jedną bramkę więcej (3:4).

Składy medalistów:

1. UKS Byki Słupsk – Hubert Goebel, Mateusz Jałeczko, Damian Jaroszewicz, Karol Ilski, Ignacy Kowalczyk, Borys Łukasiewicz, Fabian Mizerkiewicz, Kacper Serafin, Kuba Wojtas, Szymon Ignatowicz
  2. Jantar Ustka – Damian Czerniewicz, Wiktor Waśkowski, Seweryn Trąbka, Przemysław Mikołajczak, Mieszko Banach, Jakub Szreder, Oliwier Gładysz, Aleksander Sitnik, Michał Zarębski, Oliwier Musielewicz, Marcel Wiśniewski, Filip Zdunek
  3. Olimpia Elbląg – Natan Pawłowski, Jaś Pasternak, Karol Piśkiewicz, Igor Wityczyn, Oliwier Turulski, Dawid Czapliński, Szymon Majewski, Patryk Szypiło, Ksawery Kościuk

Ostateczna kolejność:

1. UKS Byki Słupsk